Mikrovlnné záření
Původ mikrovlnky, vědecké průzkumy, uzákoněný zákaz...
a níže pak - o pásmech a měření nad 6 GHz
Může nám škodit mikrovlnná trouba? Radary, či jiná zařízení?
- nepoužívat mikrovlnnou troubu
- pokud už používáte, POZOR, nedívejte se skrze dvířka!!! Dochází ihned k poškozování sítnice očí (zelené a šedé zákaly)
A také se vyhýbat dalším zdrojům mikrovln:
- netelefonovat s mobilem přímo u hlavy!!!
- a už vůbec pod dráty vysokého napětí nebo u jiných zdrojů EM pole
- hlídat intenzitu domácího wi-fi a vypínat/zapínat jen s PC
- vypínat domácí bezdrátové telefony (vyzařují silně a stále!!!)
- nemít v blízkosti mobilní a jiné mikrovlnné a datové vysílače
- zkontrolovat konkrétní intenzity a frekvenční pásma
a intenzitu a výskyt všech mikrovlnných zdrojů.
Mikrovlnné záření patří mezi nejnebezpečnější škodlivé a trvale destrukční patogeny, kdo chce trochu pečovat o své zdraví, neměl by následující informace přehlédnout:
Účinky mikrovlnného záření na potraviny a člověka
Zařízení k vaření mikrovlnami zkoumali a vyvinuli němečtí vědci v rámci vývoje mobilního týlového zařízení, nasazeného zkušebně v průběhu invaze do Sovětského svazu. Těmito výkonnými elektronickými přístroji, umožňujícími masovou přípravu jídel, chtěla Wehrmacht řešit logistické problémy spojené s palivem pro polní kuchyně. Navíc nabízely mnohem rychlejší výdej stravy vojákům, než tradiční zařízení. Po počátečním nadšení však bylo od dalších experimentů upuštěno z více zjištěných důvodů. Po válce objevená dokumentace o lékařském výzkumu spojeném s vývojem těchto přístrojů byla společně s experimentálním mikrovlnným zařízením převezena do USA, kde je ministerstvo utajilo s odvoláním na vědecký výzkum.
Některá z ukořistěných zařízení získali už předtím vědci v Sovětském svazu a začali je zkoumat samostatně. Získanými poznatky znepokojeni Rusové, kteří provedli zatím nejpečlivější výzkum biologických účinků mikrovln, nakonec zakázali používání podobných zařízení zákonem, stanovili dosud nejpřísnější normy ohledně ochrany před expozicí mikrovlnami a jimi produkovanými poli a zveřejnili celosvětové varování o biologickém a environmentálním riziku vyplývajícím z užívání elektronických zařízení na těchto frekvencích.
Shrnutí lékařských výzkumů
Základní německý výzkum ohledně patogenity biologických účinků mikrovln prováděla Humboldtova univerzita v Berlíně v letech 1942 – 43, v období, kdy probíhalo vojenské tažení Barbarossa. Počínaje rokem 1957 až donedávna pak prováděl studia na tomto poli zejména Institut pro rádiové technologie a další vědecká pracoviště bývalého Sovětského svazu.
Společná zjištění německých a ruských výzkumníků mikrovln lze zařadit do zhruba tří kategorií: rakovinotvorné účinky, vlivy na výživovou hodnotu potravin a biologické účinky vystavení lidského organismu mikrovlnným emisím.
Působení mikrovln na potraviny
Na potravinách vystavených mikrovlnám byly pozorovány následující změny.
Maso: během přípravy v mase vzniká známý karcinogen d – nitrosodiethanolamin.
Proteiny: v proteinech dochází k aktivní destabilizaci bimolekulárních vazeb.
Zvýšená radioaktivita: mezi mikrovlnami zpracovanou potravou a libovolnou radioaktivitou v ovzduší vznikající vazba způsobí výrazný nárůst nasycení potravin částicemi alfa a beta.
Mléko a obilniny: v bílkovinných sloučeninách obsažených v mléce a obilných zrnech vznikají rakovinotvorné látky.
Zmrazené potraviny: použití mikrovln k rozmrazování potravin má za následek změny štěpení glykosidů a galaktosidů.
Zelenina: už extrémně krátké vystavení syrové, vařené nebo zmrazené zeleniny mikrovlnám mění štěpení alkaloidů.
Důsledky pro lidské tělo
Zažívací systém: labilní katabolismus (štěpení) potravin upravených v mikrovlnné troubě mění elementární potravinové substance a vyvolává poruchy trávení.
Lymfatický systém: V důsledku chemických změn v potravinových substancích se objevují poruchy funkcí lymfatického systému. Důsledkem je ztráta tělesné obrany vůči určitým formám ektoplazmy (rakovinových bujení).
Krev: V krevním séru osob, které požily mikrovlnami připravenou potravu bylo pozorováno vyšší než normální procento rakovinových buněk (cytoma).
Mozek: účinky zbytkového magnetizmu mohou vystavit psychoneurální receptory v mozku vlivu umělých mikrovlnných vysokofrekvenčních polí réleových stanic a přenosových systémů.
Volné radikály: z určitých molekulárních formací stopových minerálů v rostlinných substancích (zejména v syrové kořenové zelenině) vznikají rakovinotvorné volné radikály.
Zvýšený výskyt rakoviny žaludku a střev: bylo pozorováno staticky vyšší procento rakovinových růstů v těchto orgánech a všeobecné zhroucení periferní buněčné tkáně a postupná degenerace zažívacích a vylučovacích funkcí.
Mikrovlny a výživné hodnoty potravin
Vystavení mikrovlnám vyvolalo výrazné snížení výživné hodnoty všech studovaných potravin. Následují nejdůležitější výsledky.
Znehodnocení vitamínů a minerálů: v každé testované potravině klesla biologická využitelnost podstatných živin (B komplex, vitamíny C a E, základní minerály, lipotropy a další).
Rozpad vitálních energetických polí: kapacita vitálních energetických polí všech testovaných potravin poklesla o 60 až 90 procent.
Snížení stravitelnosti plodů a zeleniny: mikrovlny mění metabolické reakce a způsobilost integrace alkaloidů, glykosidů, alaktosidů a nitrilosidů.
Znehodnocení masa: mikrovlny v masu likvidují výživovou hodnotu nukleoproteinů.
Snížení kvality potravin: mikrovlny podstatně urychlily strukturální rozpad všech testovaných potravin.
Biologické účinky mikrovln
Vystavování mikrovlnným emisím má negativní účinky na celkové biologické zdraví lidí. To se nevědělo až do doby, než Rusové při experimentech s vysoce sofistikovaným vybavením odhalili, že lidé mohou být mikrovlnami nepříznivě postiženi aniž by jedli jídla vystavená mikrovlnnému záření.
Ukázalo se, že pouhý vstup do energetických polí v okolí těchto zařízení má výrazně škodlivé vedlejší účinky. Na základě takto získaných poznatků v roce 1976 zakázali veškerá mikrovlnná zařízení zákonem.
Zde jsou účinky pozorované u lidí nepřímo vystavených mikrovlnám:
Postupný kolaps vitálního energetického pole: u osob zdržujících se poblíž zdroje mikrovln, například u zapnuté mikrovlnné trouby, dochází k oslabení vitálních energetických polí. Stav se zhoršuje úměrně délce expozice.
Snížení energie buněk: elektrické napětí v buňkách, zejména krevních a v lymfatické tekutině, u lidí v blízkosti těchto aparátů klesá.
Destabilizace látkové výměny: potenciály aktivované v potravě externí energií jsou nestabilizující a degenerativní.
Poškození buněk: klesá potenciál vnitřní buněčné blány potřebný při katabolickém procesu, což vede k jeho destabilizaci a narušenému přenosu živin do krevního séra.
Destrukce mozkových obvodů: elektrické impulsy na stykových potenciálech mozku degenerují a selhávají.
Narušení nervové soustavy: nervové elektrické obvody degenerují a selhávají. Symetrie energetických polí nervových center, jak v centrální, tak i v autonomních částech nervového systému, se rozpadá.
Ztráta bioelektrické aktivity: projevují se výpadky synchronizace bioelektrického napětí ve vzestupném retikulárním aktivačním systému řídícím funkce vědomí.
Snížená vitalita: lidé, zvířata a rostliny v okruhu do 500 metrů od provozovaného zařízení trpí dlouhodobou a kumulativní ztrátou vitality.
Poškození nervové soustavy a lymfatického systému: v celém nervovém systému a mízní soustavě se tvoří permanentní „depozity“ zbytkového magnetizmu.
Hormonální nerovnováha: tvorba hormonů a udržování hormonální rovnováhy u mužů i žen se postupně zhoršuje a nakonec přeruší.
Narušování mozkových vln: úroveň poruch vzorců signálů mozkových vln alfa, delta a theta je nápadně vyšší, než je obvyklé.
Duševní poruchy: v důsledku neuspořádaných průběhů mozkových vln se propojují negativní psychické efekty. Patří k nim ztráty paměti a schopnosti koncentrace, snížení emočního prahu, zpomalení myšlenkových pochodů a přerušovaný spánek, při statisticky vyšším procentu u jednotlivců dlouhodobě vystavovaných nepřetržitým okrajovým emisím a vlivům polí produkovaných mikrovlnným zařízením, ať už šlo o mikrovlnné trouby nebo jiná mikrovlnná zařízení (obsluhy radarů…)
Shrnutí důsledků škodlivé patogenity mikrovlnných polí
Déle trvající expozice může mít za následek dlouhodobou depolarizaci tkání neuroelektrických obvodů. Jelikož tyto vlivy mohou způsobit nevratná poškození neuro – elektrické integrity různých součástí nervového systému, je příprava potravy v mikrovlnné troubě v každém ohledu nedoporučitelná.
Efekt zbytkového magnetizmu může vystavit části psychoneurálních receptorů v mozku vlivu uměle produkovaných mikrovlnných vysokofrekvenčních polí, šířených nejen jako vedlejší efekt.
Sovětští neuropsychologové mimo jiné teoretizovali i o možnostech psycho – tele – metrických účinků (tzn. ovlivňováním lidského chování rádiovými signály vysílanými na kontrolovaných frekvencích. Zvažovali, zda by pak vhodné subjekty – zcela nevědomky, pod prahem vnímání – prováděly příkazy přijímané prostřednictvím mikrovlnných přenosů, působících prostřednictvím již zmíněných narušení psychoneurálních receptorů na jejich psycho – energetické pole.
Z tohoto důvodu, a kvůli 28 shora uvedeným kontraindikacím je použití mikrovlnných aparátů v libovolné formě s konečnou platností riskantní.
Současné vědecké názory v mnoha zemích nicméně tomu, co ilustroval zmíněný sovětský zákaz, zjevně oponují.
Horní text zpracován z článku: www.createyourheal-thyome.com/microwave-ovens.htm
Nyní je na zvážení každého jednotlivce, na kolik se rozhodne vyvarovat účinků mikrovln alespoň v okamžicích, kdy o tom rozhodovat může.
Znamená to prakticky:
- nepoužívat mikrovlnnou troubu
- pokud už ohříváte, POZOR, nedívejte se skrze dvířka!!! Dochází ihned k poškozování sítnice očí (zelené a šedé zákaly)
- netelefonovat s mobilem přímo u hlavy!!!
- a už vůbec pod dráty vysokého napětí nebo u jiných zdrojů EM pole
- hlídat intenzitu domácího wi-fi a vypínat/zapínat jen s PC
- vypínat domácí bezdrátové telefony (vyzařují silně a stále!!!) - nemít v blízkosti mobilní a jiné mikrovlnné a datové vysílače
- zkontrolovat konkrétní intenzity a frekvenční pásma
a intenzitu a výskyt všech mikrovlnných zdrojů.
Kontaktujte mne:
- pokud máte podezření na větší výskyt wi-fi ve Vašem okolí, okolních bytech,
- pokud se Vám zdají venkovní mobilní vysílače umístěny dost blízko,
- pokud chcete odhalit případné další netušené sítě, radary a vysílače
Spektrálními analyzátory zjistíme konkrétní výskyt a intenzitu jednotlivých pásem, frekvence a intenzity vyzařování (výkonu i napěťového potenciálu) okolních vysílačů a srovnání dle norem INCRIP pomocí Spektrálního analyzátoru, který skenuje široká mikrovlnná pásma (nyní do 18GHz) a odhalí i skryté vysílače. A především kontrolu dle preventivních Salzburských norem, které jsou o 5 řádů citlivější a berou ohled primárně na zdraví. Protože telekomunikační společnosti pečlivě většinou kontrolují intenzity vysílaných mikrovln - podle platných norem, aby se nedostaly do potíží. Platné normy jsou ale tak vysoké, že problém většinou opravdu nevzniká. Tím si můžeme být jisti - a také tím, že pokud máte zdravotní problémy, řešení se nedovoláte, protože vysílače (dotčené exponované prostory) se do norem vejdou ještě s mnohonásobnou rezervou !! a podle platných norem nevznikne tedy důvod nebo nárok na nějaké opatření.
Pro srovnání z mnoholeté praxe:
Tam, kde vidíme na mobilu plnou intenzitu signálu (čárek na stupnici), již překračuje taková intenzita z pravidla Salzburskou normu (1 mikroWatt na m2) i mnohokrát!.
To znamená že pro cca 3 - 4% z lidí je toto místo důvodem k silným bolestem hlavy a dalším zdravotním potížím, které se u těchto citlivějších lidí projevují vpodstatě ihned, zatím co u zbytku veřejnosti dochází "jen" k nenápadnému poškozování a oslabování imunity, vitality a molekulárních vazeb v celém organismu, především u povrchu těla. Proto je důležité, intenzitu poctivě hodnotit z hlediska Salzburských preventivních norem, které byly stanoveny na základě skutečných pozorování pod mikroskopy atd. viz další stránky a informace, nejen na tomto webu.
Do jaké výše GHz (počtu gigahertz) kontrolovat?
Před několika lety, po roce 2000, stačilo kontrolovat mikrovlny do 3GHz. Vešla se tam GSM pásma, i wi-fi a bluetooth technologie. S nástupem 2. pásma wi-fi v oblasti 5-6 GHz pak bylo vhodné začít kontrolovat i výskyt těchto vyšších frekvencí. S tím si také vystačila většina amatérských nadšenců, kontrolujících elektrosmog.
Od roku 2010 přibývá tisíce dalších mikrovlnných spojů na úrovni i vyšších frekvencí nad 10 GHz, zejména 10-11 GHz, ale i 16-17 GHz, 24 GHz a v několika % případů ještě vyšších pásem a samozřejmě i v pásmech mezi těmito uvedenými. Zejména od roku 2012 a 2013, viz třeba i nabídka mikrovlnných datových zařízení na několika takových frekvencích např. na stránce: www.summitd.cz a jiných.
Proto je nezbytné v rámci zájmu o zdraví, již kontrolovat exponovaná místa nejméně do 18 GHz.
Většina pozemků a domů zatím těmito frekvencemi dotčena nebude, ale v různých lokalitách větších měst se začínají i tato vyšší pásma tu a tam objevovat, samozřejmě se svým škodlivým vlivem. V měřítku naší země se rozhodně jedná již o tisíce mikrovlnných spojů, které běží na nových vyšších frekvencích. Možná v době psaní tohoto textu (duben 2013), spíše již deseti-tisíce takových zařízení. Proto také vznikl v ČTU již koncem roku 2011 záměr, evidovat a kontrolovat přidělená pásma a zařízení pro širokopásmový přenos dat v pásmech 2,4 GHz až 66 Ghz...
Viz: www.internetprovsechny.cz.
A přesto, že vyzařovací rádius bývá v horních pásmech velmi úzký, a nejedná se zatím o tak časté a principielně ani o zcela široké pokrytí jako v případě GSM pásem, neznamená to v rámci vzdálenosti vysílače a přijímače, že do tohoto rádiusu a pokrytí nespadá i nějaká vedlejší místnost, ložnice, dětský pokojík.
Proto již nelze podceňovat působení vyšších mikrovlnných pásem nad 6 GHz!
Překvapení v podobě škodlivých mikrovln na nás čeká na každém rohu:
2x FOTO:
Chcete vyzkoušet, jak (ne)příjemné je působení mikrovlnných mobilních vysílačů?
V Brně na náměstí Svobody vyjeďte výtahem domu Pánů z Lipé úplně nahoru a po schodech a restaurací na střeše dalšími schody až na střešní terasu, kde je přístupný dalekohled. Je umístěn tak blízko vysílačů, že během chvíle pocítíte podivný tlak až nevolnost či bolest hlavy, ale podle dnešních přehnaně tolerantních zákonných limitů je to v pořádku! Dokonce i pro dlouhodobou expozici a místo, kde se spí - vysílač BTS o výkonu 18 W může být instalován necelé 2 metry daleko a už nebudou překročeny zákonné limity a člověk se zdravotními potížemi tak nemá dovolání ani přes Hygienu - ta vyhodnotí expozici, že nepřekračuje zákonné limity. Zákonodárcům zcela evidentně nezáleží ani na rozumné předběžné opatrnosti.
Hodnota zde podle spektrálního analyzátoru přesahuje 5mW/cm2 zatím co těsně u dvířek domácí mikrovlnné trouby je povoleno z hlediska "bezpečné těsnosti" max 2mW/cm2! Měřák na fotografii - Trifield 100XE - určený v mikrovlnné oblasti výhradně pro kontrolu těsnosti mikrovlnných trub (trochu jiná frekvence a stupnice do 1mW) i tak ukazuje vysoké hodnoty naplno v "červené oblasti" u dolní stupnice, znamenající "pozor, nebezpečí, vysoká netěsnost mikrovlnné trouby, unikající mikrovlny". Schválně jsem to posuzoval i tímto Trifieldem, aby bylo srovnání působení vysílačů u veřejného dalekohledu s působením mikrovlnné trouby :-)
>> Měřím s analyzátory konkrétní mikrovlnná pole, vysílače...
>> Jak se chránit před EMP
>> Hodnoty EMP a naše nejednotná legislativa
>> Jak se chránit před elektrosmogem síťového napětí doma
>> Ochranné pásmo vysokonapěťového venkovního vedení
Další informace
ukázková videa z měření
- Kniha vzkazů
- Reference
- Měření PRO FIRMY - PDF
- For English Language - PDF
- Darujte měření
- Vše o WIFI!
- Jak používat mobil - PDF
- Pozor na zářivky!
- Zkontrolujme formaldehyd
- Vaše dotazy
- VIDEOrozhovor
- Limity a studie
- MĚŘENÍ VF sumárně
- Ukázky z praxe
- Stínící textil
- Odpojovač okruhu
- Přednášky
- Škodlivé mikrovlny
- Vědecké podklady vlivu EMP
- Měřím s analyzéry
- Ochrana před EM polem
- Hodnoty EMP a legislativa
- Ochranné pásmo VN vedení
- Jejich škodlivost potvrzena!
- Pozor na úsporná světla
- Kvalita vody
- pH vody
- MĚŘENÍ "CO"
- Hořlavé plyny
- Bio-rezonanční pole
- Biorezonance je..
- MĚŘENÍ IONTŮ
- O zónách kolem nás
- Psychosomatické zóny
- Geomagnetická pole
Ke stažení PDF:
-
- Elektrosmog 06/18 (zákl.leták)
- Geopatog.zóny (popis)
- Osvětlení (sv.zdroje)
- WiFi a výmluvy
- Jak používat mobil
- Bezdrát. telefony
- Formaldehyd
- Vyhláška 219/2015 Sb.
- Vyhláška 2010
- Škodlivost VF (rozbor)
- Škodlivost VF (legisl.)
- Těhotenství (vlivy)
- Biorezonance
- Mobilsmog
- Vývoj legislativy
- Zdravotní následky
- Vliv EMP na krev
- O stavební biologii
- Rizika záření a výpočty
- Přehled expoz.zatížení
- Přehled frekvencí a modulací
- Pokyny doktorům
- O přecitlivělosti
- Syndrom nezdr.budov
- Kypr zakázal WiFi
- Vedení VN škodí!
- Přehled 5G
- Příprava 5G
- Italský soud 2017
- Kypr a Vídeň 11/2017 ochrana dětí - prohlášení
- Rakouská komora 2017
- Kypr o EMP 2017
- Formaldehyd rostliny
- Elektrostres a kortizol
- Mikrovlnka
- Doba jedová 7
- I fáze škodí DNA!
- Fotovoltaika
- Ochranná pásma VVN
- Mez.výzva 5G
Některé studie:
-
- WIFI 2018
- Přehled studií
- Více studií
- Další studie
- Vlivy EMP 1968
- Vyjádření vědců
- 35 studií škodlivosti
- Poškození autoimunity
- Mobily a nádory
- Mobily a gliomy
- Mobily a zdraví
- Mobily a žlázy
- EMP přecitlivělost
- BTS a psychika dětí
- BTS a více potíží
- Studie k DNA!
- BTS škodí stromům!
- Neuropsychiatrické účinky
- WIFI a pankreas
-
Anketa
-
BlueBoard.cz
Nové počítadlo od 28.5.2016:
Od 1.září: