WiFi signál patří mezi nejčastěji používané umělé zdroje elektromagnetických polí, zatěžující živé organismy. Pokrytí WiFi signálem v domácnosti nebo kanceláři znamená, že pobýváte dlouhodobě ve škodlivém působení technických obdelníkových pulzů, které nepřetržitě atakují buněčný, nervový, imunitní systém. Dochází k dalším souvislostem, narušující zdravý chod organismu, u dětí zdravý vývoj mozku a orgánů. Proto v únoru 2015 omezila přímo zákonem Francie používání WiFi ve školách, zakázala je ve školkách a v domácnostech do tří let věku dětí.
WiFi je třeba zapínat co nejméně. V mobilu vypneme datové přenosy. WiFi router zapneme jen v případě potřeby internetu, jinak trvale vypínáme napájení ze zásuvky, nebo si pořídíme levnou časovací zásuvku a nastavíme automatické odpojení napájení WiFi alespoň na noc. Přes noc totiž dochází kvůli ostrým WiFi pulzům i k blokaci tvorby melatoninu a řady dalších důležitých látek v těle.
Nejlépe je, WiFi zrušit a připojovat se na internet kabelem, případně infračerveným přenosem.
Pokud nemá Váš počítač konektor na připojení internetového kabelu, lze využít adaptér, kterým připojíte datový kabel do běžného USB konektoru: a WiFi již není pro tablet ani mobil nezbytná. :)
ADAPTÉR PRO PŘIPOJENÍ MOBILU NEBO TABLETU:
- kde si jej například objednat:
Např. adaptér HAMA pro MAC "USB-2.0.Fast-Ethernet-Adapter" za cca 600,- Kč (březen 2019) Levnější: USB-2.0.Fast-Ethernet-Adapter
Adaptér pro Iphone a Ipad s koncovkou Lightning - např.:
Nejdražší: Belkin s možností nabíjení při připojení
Levnější adaptér - na Aliexpres - pouze redukce na RJ45 (chce přihlášení, třeba přes FB)
Adaptér s dalšími zdířkami krom RJ45: emv-plus.com
Adaptér pro mobily s USB-C - např.: USB-C - RJ45, Gigabit Ethernet LAN
(Odkazy a nabídka jsou funkční v březnu 2020. Nefunkční mi nahlašte :)
PŘENOS INTERNETU PŘES ZÁSUVKY 230 V:
-kde si SET například objednat:
Ve vašem bytě, RD, chybí rozvod datových kabelů a zásuvek pro internet? A nechce se vám vrtat a sekat drážky pro nový rozvod UTP kabelu LAN sítě, ani dávat lišty? To docela chápu - nejlépe na to myslet už při stavbě nebo renovaci bydlení.
Je tu velmi elegantní řešení - lze využít stávající 230 V zásuvkovou síť. Ano, čtete dobře. Datový tok z modemu nebo routeru se přivede do krabičky, která umí data namodulovat na sinusovku živé fáze. A na stejné fázové větvi, okruhu, v jiné místnosti, se zase připojí do zásuvky "sběrná" krabička, která umí zase vzít ta data z fázové sinusovky a směrovat do běžné RJ-45 zdířky na té krabičce, kam se připojí běžný internetový UTP kabel a ten pak do počítače nebo přes redukci do mobilu, a nemusíte se smažit WIFI, ani vymlouvat, že bez WIFI to "nemá řešení" :))
(Zpět proudí data např. po kliknutí na něco, zase po nuláku...)
Set krabiček pro přenos internetu přes zásuvky: Alza... nebo kdekoli si vygůglete jinde, třeba levnější nebo jiné varianty, sety s více krabičkami...
Existují samozřejmě i varianty pro tři fáze, pro více okruhů fází v domě, atd.
Stejně jako WiFi, je potřeba omezit – nejlépe zrušit používání ručních bezdrátových telefonů, protože jejich základna podobně nepřetržitě vyzařuje a nabízí spojení.
Stejně škodlivé jsou dětské chůvičky, denně ozařují několik hodin při provozu silnými mikrovlnami malé miminko, jemuž poškozují instrukce a biochemické pochody a vazby v tělíčku a jeho vývoj!
Prosím, alespoň kvůli dětem omezte svoji pohodlnost a ušetřete jejich zdraví.
Podobně je potřeba vzdálit lampičky a přívodní šňůry alespoň na metr od polštářku! I ve zhasnutém stavu vyzařují kabely s „živou“ fází škodlivé elektromagnetické pole. O tom však podrobněji jinde, vraťme se nyní detailněji k problematice WiFi.
Škodlivé silné pulzy z WiFi trvale zatěžují organismus v celé místnosti!
WiFi znamená bezesporu pohodlí, možnost zbavit se kabelového připojení, mít internet „ze vzduchu“, ovšem za cenu trvalého poškozování zdraví. Stále atakující elektromagnetická pole oslabují naši vitalitu, elán, ubírají nám životní energii – tělo ji spotřebovává ve snaze bránit se silným změnám v buňkách a celém organismu a předejít nepřirozeným změnám (což se od jisté hodnoty nedaří).
Mít doma puštěnou WiFi znamená, zatěžovat poškozovat v určité míře zdraví i sousedům! Proto na základě řady studií dochází v mnoha domech v Německu k novému rozumnému pravidlu – kdo chce používat v domě WiFi, musí mít souhlas všech sousedů, v jakých časech mu to dovolí, WiFi zapínat.
7 hlavních způsobů, jak vám Wi-Fi ubližuje
Dnes si neumíme představit svět bez internetu. Ohrožení však nepředstavuje samotný internet, ale způsob jeho používání, tedy bezdrátové připojení škodlivými mikrovlnami.
Je lepší, být informován o rizicích bezdrátového Wi-Fi připojení a chránit se před jeho dopady.
• Způsobuje nespavost
Kdo je vystaven elektromagnetickému záření, má větší problémy s usínáním. Takže, když nemůžete spát, možná byste měli prostě vypnout telefon. Alespoň datové přenosy (3G, LTE a další sítě). A především doma vypnout Wi-Fi (router, zdroj vyzařovaného signálu).
• Neutralizuje spermie
Bezdrátové záření omezuje pohyb spermií a fragmentů DNA, kterou také poškozuje (narušuje složky ribonukleové kyseliny a mnohé chemické vazby, čímž mění kódování, obsah instrukcí). Narůstá tak chybovost v kódu DNA, výrazně klesá šance otěhotnět. Stejně tak s chytrým telefonem v mužově kapse – silné datové přenosy se stávají antikoncepcí. To by byl lepší případ. Horší je ten, že se početí podaří, ale s výraznými chybami v DNA (a dalším ozařováním Wi-Fi doma) se bude plod vyvíjet s vadami, defekty. I proto uzákonila Francie v únoru 2015 zákaz WiFi až do tří let věku dětí zcela, a v dalších letech omezit výkon Wi-Fi.
• Ovlivňuje růst buněk, poškozuje vývoj dítěte
Kdo spí s telefonem vedle hlavy, mívá zhoršenou schopnost soustředit se. Byl proveden experiment: Jedna sada rostlin byla pěstována v místnosti bez bezdrátového záření; druhá skupina rostla vedle dvou směrovačů Wi-Fi, vyzařujících stejné množství záření, jako mobilní telefon. Výsledek: Rostliny, umístěné nejblíže záření, nerostly.
Toto záření (elektromagnetické vysokofrekvenční pole) má schopnost měnit – omezovat a poškozovat růst tělesné tkáně. Malé děti mají větší šanci být ovlivněny během jejich vývojových stádií.
• Snižuje mozkovou aktivitu u žen
Vědecký experiment: skupina 30 zdravých dobrovolníků, 15 mužů a 15 žen, absolvovala jednoduchý test paměti. Za prvé, celá skupina byla testována bez vystavení Wi-Fi záření a výsledky byly v pořádku. Poté byly vystaveny 2,4 GHz Wi-Fi od bezdrátového přístupového bodu (routeru) po dobu asi 45 minut. Výsledek: Při této části testování, měření mozkové aktivity vykázalo u žen viditelnou změnu hladin mozkové aktivity a energie.
• Účinky na plodnost
Výsledky pokusů na zvířatech ukazují, že některé konkrétní bezdrátové frekvence mohou zabránit implantaci vajíčka.
• Oxidační stres
Podle Global Healing Center, v průběhu studie byly myši vystaveny 2 hodiny denně záření po dobu 45 dnů a významně se zvýšila hladina oxidačního stresu.
• Srdeční stres
Vaše srdce reaguje, když je obklopeno bezdrátovou sítí – zářením Wi-Fi, ale i sítěmi 3G a LTE z telefonů. Dochází ke zvyšování tepové frekvence podobně, jako se to děje ve stresu. Možná jste si toho nepovšimli, protože jste nebyli vědomi nebezpečí.
Zásadní studie z léta 2018
Studie z července roku 2018 prokázala 7 škodlivých efektů WI-FI a podobných záření:
Oxidační stres, poškození spermií / varlat, neuropsychiatrické účinky včetně změn v EEG, apoptózu, buněčné poškození DNA, endokrinní změny, přetížení vápníkem (změny kalciového toku) a také potvrdila kumulativní efekt (negativní účinky a poškození se nabalují s každým dalším působením, expozicí, vystavení se signálu WIFI):
>> PDF: Překlad studie a zdroj
Jak omezit škodlivé záření doma?
To vše výše popsané, se zdá být děsivé, ale používání bezdrátových sítí můžete snadno regulovat a výrazně omezit – vypnutím datových sítí v telefonu, vytahováním napájení Wi-Fi adaptéru ze zásuvky, stejně tak alespoň na noc vytahovat napájení bezdrátových DECT telefonů pevné linky.
Je to velmi důležité alespoň na noc a vyhnout se situaci spaní s mobilním telefonem pod polštářem. Také si pohlídat, aby byla Wi-fi síť vypnuta.
Jak vypnout WIFI u modemu v nastavení, pokud jste u UPC poskytovatele?
Klient mi nadšeně napsal:
Wifi jde na UPC modemu vypnout softwarově - tj. přes nastavení. Stačí se přihlásit na takovou tu jejich adresu 192.01.168.0.1 a tam v nastavení jednoduše vypnout wifi.
Respektive rovnou lze kliknout zde: 192.168.0.1
Celý postup mají vysvětlen zde: UPC.cz - nastavení WIFI
Je to jednoduché, zvládl jsem to i já (navíc heslo - PIN je napsán na modemu ze spodu). Samozřejmě musí mít člověk nejdřív rozvedené ethernetové kabely (připojen počítač ethernetovým kabelem k tomu modemu), aby se jedním kliknutím neodpojil :)
Samozřejmě pak můžete mít připojen za modem svůj router s WIFI, který ale si zapnete (napájení do zásuvky) pouze, když vyjimečně WIFI potřebujete, a jinak fungovat na internetu přes klasické (ethernetové) káblíky.
Když se někdo vymlouvá a argumentuje proti omezení WiFi:
"Stejně tu máme silné signály od sousedů!"
To, že na displejích vidíte mnohé signály od sousedů, nemůže být výmluva, protože výkonově jsou velice oslabeny zdmi. Pokud nemá soused silný Wi-Fi router hned za vaší zdí, jsou okolní signály výrazně oslabeny zdmi (zvláště v paneláku, kde armatura panelů je posvařována a tato celková faradayova klec pak uzemněna, takže velká část polí je sváděna pryč do země). Signály od sousedů většinou bývají i tisíckrát slabší, než vyzařování z vaší domácí Wi-Fi, která se naodráží snadněji přímo v rámci vašeho bytu.
Takže: Množství čárek u signálů na displeji ukazuje použitelnost, ne výkon. Pokud vidíme sousedovic signály s plným množstvím čárek, neznamená to nutně, že nás ohrožují.
Nutné ale je, vypínat svoji Wi-Fi doma a nejlépe to otočit: zapínat jen v nutném případě a hned zase vypnout, nebo se jí vyhnout zcela.
"Ale tablet (netbook) nemá ani pro kabel zdířku!" nebo:
"Do mobilu přece nestrčim internetový kabel!" - ale adaptér ano:
Ani tablet (nebo mobil) bez zdířky pro připojení internetovým kabelem není důvodem k výmluvám a lze jej snadno připojit přes USB vstup – přes levný adaptér s USB koncovkou!
(tyto odkazy jsem uváděl na této stránce již výše):
Např. adaptér HAMA pro MAC "USB-2.0.Fast-Ethernet-Adapter" za cca 600,- Kč (březen 2019) Levnější: USB-2.0.Fast-Ethernet-Adapter
Adaptér pro Iphone a Ipad s koncovkou Lightning - např.:
Nejdražší: Belkin s možností nabíjení při připojení
Levnější adaptér - na Aliexpres - pouze redukce na RJ45
Adaptér s dalšími zdířkami krom RJ45: emv-plus.com
Adaptér pro mobily s USB-C - např.: USB-C - RJ45, Gigabit Ethernet LAN
(Odkazy a nabídka jsou funkční v březnu 2020. Nefunkční mi nahlašte :)
"Děti to zapomínají v noci vypínat..."
Za cca 80,- Kč pořídíte v Bauhausu i jinde časovací zásuvku. Nastavíte, aby se vypínala alespoň od půlnoci do rána, a nemusíte pak na to vypínání myslet, nebo se jím obtěžovat. To platí i pro vyzařování prodlužek a dalších zařízení nebo lampiček, všeho, co se nám nechce vypínat a obtěžovat se ohýbáním se, vytahováním zástrčky a zase náročným zasouváním zástrčky do zásuvky (uzemněné jdou těžko).
"Mám špatný přístup k zásuvce za nábytkem, pod postelí..."
Za cca 300,- Kč pořídíte v Bauhausu i jinde zásuvku "na dálkové ovládání, vypínání". Nemusíte pak nic složitě vytahovat ze zásuvky, protože obvod (prodlužku, napájecí kabely routeru nebo i lampiček a dalších škodlivě vyzařujících zdrojů elektrosmogu) velice snadno a s maximální pohodlností, vypnete nebo zapnete malým dálkovým ovladačem, který je sám na baterii a trvale nic škodlivého nevyzařuje.
"Stejně nám září připojení na střeše!"
Na vesnicích bývá dům připojen bezdrátově pomocí pojítek, umístěných na střeše. Tato samozřejmě intenzivně vyzařují, ale záření se odrazí od střechy především pryč a roztříští, do domu pod střechu pak vniká už jenom minimum venkovního signálu. Toto není třeba rušit a není nutno vypínat. Ideálně, pokud je střecha plechová, a už jen bleskosvody uzemněna s kotvením do země, střecha coby velká plošná anténa o všechno záření přichází a nevyzařuje dál do domu, protože je nejvíce přitahováno a uzemněním plechů střechy odváděno do země, kam odchází. Uvnitř domu již naměříme tyto signály na skutečně neškodné úrovni. Jde tedy o to, aby byl dále signál vedený ze střechy kabelem do domu, dále už jen rozveden přes rozbočovače do potřebných místností a ne bezdrátově.
"Přece by zákony a stát nedovolili něco škodlivýho!"
Naše aktuální limity neionizujícího záření jsou určené jen k ochraně člověka před hrubými tepelnými účinky. Naprosto neberou ohled na netermální vliv mnohem jemnějších úrovní signálu či záření. Proto si můžete pořídit WiFi – na vlastní riziko. Zákon zajišťuje jenom to, že 1000x intenzivnější mikrovlnná trouba musí mít jištění zavřenými dvířky.
"Vždyť mikrovlny škodí až při ohřevu jídla nebo tkání při volání..."
Kdepak. Mikrovlny buněčný systém poškozují již při mnohem nižších hodnotách, než dochází k měřitelnému ohřevu, viz studie již z roku 1963 prokázané! (Musil, Marha, Pafková a další vědci, jasně popisující nevratné následky na buňkách, viz níže).
Jenomže na jemnější – netermální působení se zatím nebere žádný ohled, ani alespoň z důvodů předběžné prevence a opatrnosti!
"Ale WiFi signál se zesílí, jen když něco stahuju velkýho..."
To není pravda. Princip WiFi je takový, že signál "se nabízí" k dispozici stále, aby jej viděla i další zařízení a mohla se připojit. Mění se jen obsah dat, nul a jedniček na nosné vlně, ale výkon čili působení signálu neklesá tím, že nic nestahujeme!
Navíc, konkrétně u WiFi signálu je další problém a zátěž na zdraví, jeho agresivnější a velmi proměnlivý charakter a že každých pár minut vyšle výkonově mnohonásobnější ostrý paket, impulz - výzvu, aby se další zařízení připojila. To však podle zahraničních studií blokuje přes celou noc tvorbu melatoninu!
V oblastech komunikací a internetových technologií stále dochází k překotnějšímu rozvoji, i zájmu široké veřejnosti. Připravuje se „internet věcí“, kdy mnohá domácí zařízení, včetně celého domu, budou „chytře“ propojena s internetem, aby si mohl vracející se majitel na dálku přes telefon předem přitopit, zapnout klimatizaci, napustit horkou vířivku, zkontrolovat stav ledničky a snad i toaletního papíru na WC. Všemu napomůže i připravovaná nejrychlejší 5G datová síť, která má i u nás v roce 2020 zajišťovat daleko rychlejší a větší objemy dat. Za tím účelem, aby nic nebránilo ani ztrojnásobení množství vysílačů v terénu, ani aplikaci nových technologií přímo v domácnostech, byly koncem roku 2015 tiše (lze říci tajně bez upozornění veřejnosti) schváleny nové, přehnaně tolerantnější zákonné limity (219/2015 Sb.).
Přes to všechno, co vyzařuje a ještě začne vyzařovat v okolí a od sousedů, však zůstává hlavní rozhodování stále na nás – jestli připustíme zdroje tohoto vyzařování ve své domácnosti, protože to pak představuje zdroj největšího podílu a intenzity působení na náš organismus, zatím co od sousedů a z okolí na nás většinou působí sotva slabá desetina z toho, co na sebe pouštíme doma sami a z největší blízkosti.
Tyto hodnoty samozřejmě můžeme spolu zkontrolovat s přesnými přístroji a zjistit tak všechny škodlivé zdroje – čemu a do jakých vzdáleností je třeba se vyhnout, nebo jakým způsobem to stínit.
Velmi silné vyzařování chůviček poškozuje zdraví a vývoj dětí!!!
Dlouhá řada vědeckých studií za desítky let jasně prokazuje, že záření vycházející z vysílacích zařízení a mobilních telefonů je velmi zdraví škodlivé, a to již v míře, jejíž intenzita ještě zdaleka nezačíná ohřívat tkáně. Mezi nejhorší zdroje patří především „ručka“ – přenosný telefon od pevné linky, domácí WiFi routery a modemy, opakovače, dětské hlídací chůvičky. To, že tato zařízení máme doma funkční, způsobuje i několika tisícinásobně vyšší hodnoty, než hodnoty vnějších signálů, přicházejících z okolí, včetně mobilních vysílačů. To, že v počítači vidíme 20 okolních WiFi sítí neznamená mávnout rukou a zapnout ještě svoji, protože ta nám škodí oproti sousedním sítím stonásobným i větším výkonem.
Bavíme se o vysokofrekvenčním záření v mikrovlnném pásmu, které je pulzně modulováno. Toto záření zasahuje výrazně do základních řídících životních procesů. Potvrdil to i Karl Heinz 16.9.1993 při příležitosti mezinárodního zasedání Internationales Elektrosmog Hearings v Hannoveru, které pořádalo Dolnosaské ministerstvo životního prostředí v době, kdy ještě nepůsobily miliony mobilních vysílačů a WiFi zařízení. V části proslovu uvedl:
„Životní pochody jsou řízeny elektromagnetickými signály, jejichž intenzita leží pod prahem šumu elektroniky. Všechny samovolné tělesné pochody, funkce vegetativního nervového systému, smysl pro rovnováhu i vnitřní hodiny podléhají elektromagnetickým signálům z přírodních zdrojů impulzů. Jejich zkreslování umělými zdroji způsobuje a podporuje rozmanitost takzvaných funkčních poruch. Elektromagnetické impulzy z technických zdrojů jsou přesně v tom pásmu, kde dochází k regulaci nepodmíněných životních pochodů přirozenými impulzy.
Bolesti hlavy, poruchy srdečního rytmu, stavy neklidu, poruchy spánku, oslabení schopnosti koncentrace, proměnlivost chování, blokace myšlení, pocity závratě, pískání v uších, náhlé zhoršení sluchu, hormonální poruchy, deprese, a další potíže mohou nastat důsledkem chronického působení elektromagnetického vlnění.
Objevují se také chemické následky a buněčné změny:
Zvýšení obsahu krevního tuku i při střídmém stravování, srdeční infarkt, oslabení kostní dřeně s úbytkem bílých krvinek a rozvoj onemocnění rakovinou jsou jen některými příklady z dlouhé řady. Kdyby všem postiženým najednou zezelenaly vlasy, byla by příčinná souvislost s elektromagnetickými vlivy zřejmá. Na toto z historického hlediska nové podráždění umělými elektromagnetickými signály, však tělo reaguje starými způsoby onemocnění, které vyvinulo v průběhu tisíciletí jako stresové symptomy na obvyklé škodlivé podněty.
Živý organismus používá svůj přírodní vibrační program – způsob, jak přenášet pomocí elektrických vzruchů informace nejen v mozku, ale i mezi jednotlivými orgány v těle. Tento princip, využívající i nervové dráhy, je nezbytný pro dobré zdraví a pro způsob činnosti biochemických automatismů v tělesných buňkách.
Rádiové vlny zasahují organismus, jak bylo řečeno, v oblastech nevědomých řídících procesů, tedy na úrovni vegetativního nervového sytému. Proto se vnější impulzy z rozvodné elektrické sítě a z rádiového provozu projeví vždy i v chování a pocitech.“
Početné výzkumy domácích i zahraničních výzkumných ústavů prokázaly, že mikrovlny i při hustotě výkonu, která leží hluboko pod platnou mezní hodnotou dle normy DIN VDE 0848, mohou mít destruktivní biologické účinky a způsobovat dlouhodobá poškození zdraví:
• Již při hustotě výkonu 10-9 mW/cm2 bylo možné při různých kmitočtech naměřit změnu toku kalciových iontů v mozku.
• Nejmenší hustota výkonu, kdy bylo možné v širokém kmitočtovém pásmu zaznamenat dobře opakovatelnou reakci, má hodnotu kolem 1 miliardtiny mW/cm2.
• Netepelné účinky při hustotách výkonu i hluboko pod hodnotou 10 mW/cm2 byly zaznamenány v různých zemích. Několik příkladů:
- změny v chování krys a myší (0,2 – 10 mW/cm2)
- změny v elektroencefalogramu (EEG) u králíků a lidí
- vyvolání biologických účinků mikrovlnami
- změněná tvorba vápníku v nervových drahách
- patologické změny v mozku
- zvýšená citlivost vůči lékům (10 mW/cm2)
Jak eliminovat působení mikrovlnného elektrosmogu
Je moudré, namísto bezdrátových wi-fi sítí a připojení doma i v kancelářích opět používat drátové – kabelové připojení. Vyhnete se tak bolestem hlavy, migrénám a řadě jiných nevratných poškození organismu a oslabení imunity zejména u dětí, za ty bych se přimlouval nejvíce i kvůli zdravému vývinu mozku a srdce. Pokud chcete nebo potřebujete používat občas přenosné počítače – tablety, které bohužel ani kabelové připojení neumožňují, využijte adaptér pro připojení internetového kabelu do USB zdřířky. Nebo zapínejte WiFi jenom na opravdu nutnou dobu a hlavně ji vypínejte na noc. Odpojte a nejlépe zrušte také ruční přenosné telefony. Je to mnohatisíckrát intenzivnější nepřetržitý vysílač mikrovln ve srovnání s působením venkovních mobilních vysílačů na sloupech. Mnohem dříve, než se objevily nové domácí datové technologie, vzniklo povědomí, vyhýbat se obecně vysílačům – tehdy televizním a rádiovým. Jiné zdroje tohoto záření nebyly. Dnes máme mnohatisíckrát silnější zdroje mikrovln přímo doma ve srovnání s působením signálu z venku (pokud nejsou vysílače přímo na střeše nebo naproti).
Vypínejte v „chytrých“ mobilních telefonech režimy datových přenosů a omezte telefonování na skutečně nejkratší dobu. Je snad lepší, nepořizovat si tarify s neomezeným voláním. Když už nás neomezí rozumná snaha o zdraví, snad nás omezí cena hovorů. Používejte sluchátka a nebo hlasitý poslech, abyste při hovoru vzdálili mobilní telefon co nejvíce od hlavy a srdce.
Pokud chcete mít jistotu o hodnotách vyzařování ve svém domě, mohu vše přeměřit spektrálním analyzátorem až do 18 GHz. Toto zařízení odhalí i skryté vysílače a technologie na jiných než běžně používaných frekvencích. Přesnou směrovou anténou zjistíme také, odkud záření přichází, kde se nachází škodlivý vysílač a hlavně budeme hodnoty kontrolovat ne podle nesmyslně tolerantních zákonných limitů, ale především podle preventivně doporučujících zdravotních limitů, které zohledňují i netermický vliv a vychází z dlouhodobých pozorování nevratných změn v buňkách.
Techničtější informace:
Jak zapojit síťové kabely aby nemusela být puštěna trvale WIFI, kdykoli chci na PC nebo TV?
WIFI router je dobré mít připojen až jako další variantu a jinak využít internetové kabely jak do TV, tak do počítače. I do notebooku, tabletu a mobilu, přes výše uvedené adaptéry - redukce.
Je nejlepší, požádat poskytovatele internetu, že chcete vstupní modem bez WIFI. BUde se divit a nebude chápat, ale trvejte na tom. Pokud už opravdu nemají variantu bez WIFI, tak donutit, aby tu WIFI vypnul v nastavení modemu (přes počítač). Případně alespoň co nejvíce stlumil výkon vysílání, a ten modem umístit někam do předsíně, co nejdál od ložnice a pokojíčků atd.
Od tohoto modemu pak vést internetové kabely k dalším zařízením - třeba přes router - rozbočovač. A jako variantu i WIFI router, který si ale můžete zapnout až opravdu chcete a přitom nemusí běžet už stále jako v případě vstupního modemu.
Prostě připojen jsem kabelem, všechno používám přes internetový kabely, a ne bezdrátově, a WIFI vubec nepotřebuji zapínat.
Samozřejmě se snažit nepoužívat ani bezdrátové ovládání a spotřebiče v chytré domácnosti, aby potom nemusela být WIFI síť trvale zapnuta a trvale vám škodit!
Popis domácího zapojení například takto:
Zapojení kabelů domácí sítě - PDF
V tom PDF je sice zapojen za modem jen WIFI ROUTER a až do něho další káblík teprve na rozbočovač, ale místo toho mužete rovnou několik káblíků zapojit rovnou do modemu, a jeden vést k rozbočovači pro další káblíky, a jeden jen k WIFI routeru, který když zapojíte jeho napájení (adaptér, trafíčko) do zásuvky, tak začne vysílat WIFI. Jinak bych si vše zapojil už do modemu nebo do rozbočovače, ale ne k WIFI routeru, abych na něm neměl závislou funkci něčeho připojeného kabelem a přitom se zbytečně nesmažil WIFI. Snad jsem to popsal srozumitelně, trochu technicky myslícímu člověku to bude myslím logické a jasné snad hned, a ostatním to kdyžtak vysvětlím, ozvěte se :)
Jaká je situace expozičního režimu v místnosti, učebně s WiFi?
Síť 2,4 GHz WLAN pracuje s výstupním výkonem 0,1 W (5-6 GHz WLAN mohou používat až 20x vyšší výkon). Když máme v místnosti dejme tomu jeden uzel WLAN (0,1 W) a dalších 20 notebooků, jaká je zátěž? Notebooky vysílají jen tehdy, když dochází k přenosu dat. Průměrně zaokrouhleme celkový výkon na 0,2 W (uzel + notebook). Řekněme, že jsme přibližně 1m od antén. Potom intenzita elektromagnetického pole E = odmocnina (30 x 0,2) / 1 = 2,5 V/m. ICNIRP (zákonný – tolerantní) limit na frekvenci 2,4 GHz je 61,5 V/m. Takže síla signálu je 1/25 limitu zákonného. Výkon je úměrný síle signálu na druhou, takže dostáváme 1/625 úrovně limitu ICNIRP.
Pokud telefonujeme s mobilem u hlavy, dostáváme 0,5% (1/200 výkonu) limitu ICNIRP. Při 20 noteboocích v místnosti s WLAN uzlem dostáváme 0,2% (1/625 výkonu) limitu ICNIRP, což je asi třínásobný rozdíl. Proto 20 minutový hovor přes mobilní telefon na běžných výkonových úrovních se rovná expozici 1 hodiny v místnosti s 20 notebooky připojenými na WLAN.
Uvedené výpočty jsou založeny na absorbovaných výkonnostních úrovních. Vychází z myšlenky, že jediná věc, kterou mikrovlny způsobují, je ohřev tkání. To je však nesprávné a omezené chápání. Je nutné brát v úvahu také zjištěné a opakovaně potvrzené netermální efekty.
Existují však i jiné rozdíly. Při telefonování mobilem jde téměř všechno záření do uživatelovy hlavy a rukou. V místnosti s WiFi absorbuje záření celé tělo, takže celková nosná zátěž je porovnatelně podobná jako při ionizujících zářeních.
Aktuální limity neionizujícího záření jsou určené jen k ochraně člověka před hrubými tepelnými účinky. Jejich účelem není zohlednění obav z dlouhodobé chronické expozice modulovanými mikrovlnami na nízké úrovni amplitud.
Obavy bychom měli mít především z pulzujících signálů, rušících tělu vlastní signály, než ze zjednodušujících vysvětlení výkonnostních úrovní.
Když srovnáme nyní povolené úrovně a přírodní pozadí hustoty elektromagnetického toku, zjistíme, že maximální povolené hodnoty GSM a WLAN v rádiovém spektru jsou více než bilionkrát větší, než přirozené elektromagnetické pozadí v daném frekvenčním pásmu.
Maximální přirozená termální úroveň pozadí do 2400 MHz je někde okolo 10 µV/m (mikrovolt na metr), neboli 20 dB µV/m.
Člověkem vyrobený elektrosmog má obvyklou úroveň pod 100 µV/m (40 dB µV/m). I velmi silné vysílání TV (cca. 500 MHz) a FM rádio (cca. 100 MHz) obvykle nepřesahuje 0,1 V/m (100 dB µV/m) a bývá mnohem nižší, pokud nejsme v blízkosti výkonného stožáru vysílače, kde se ještě stále zřídka překročí 1 V/m (120 dB µV/m) – a tyto starší typy signálů nejsou pulzní tak, jako datový – binární signál WLAN.
Maximální hodnoty na veřejných místech naměřené z BTS vysílačů mobilních operátorů se obvykle nachází mezi 0,1 až 1 V/m (100 až 120 dB µV/m), s průměrnými hodnotami mezi 0,03 až 0,3 V/m (90 a 110 dB µV/m).
V současnosti se neobáváme tolik velikosti hustoty elektromagnetického toku. Mnoho předních vědců okolo bioelektromagnetických polí je znepokojených pulzujícími signály, které narušují vnitřní přirozené elektrické a elektro – chemické regulační systémy našeho organismu.
Existuje mnoho vědeckých prací o bio-elektromagnetických problémech kompaktibility s živými organismy. Práce profesora Rosse Adeyho a Dr. Gerarda Hylanda patří mezi ty lepší. Podle zkušeností s více než 35 lety studií v radioelektronickém průmyslu a při sledování vědeckých výzkumů v těchto oblastech je téměř jisté, že hlavním problémem je pravděpodobně pravidelná pulzující amplitudová modulace signálů.
V současné době existuje značně velké množství umělého pozadí vysokofrekvenčního šumu v této části spektra, které může být naměřené s příslušným vybavením (můžeme si ukázat). Předpokládá se, že hladiny na chodbách a v učebnách škol s WLAN sítěmi překračují rozsah expozice dětí relativně vysoké úrovně „pulzujících“ mikrovln celý den a každý den. Celkové množství energie, kterou vydávají WLAN je opravdu zanedbatelné pouze, kdybychom měli brát v úvahu pouhé tepelné účinky. Znepokojení přichází s pulzujícím signálem a WLAN systémy takovéto signály vysílají stále (jsou definované jako náhlé změny amplitudy v čase).
Signály WLAN jsou frekvenčně agilní – každý následný datový burst vysílá na jiné frekvenci a tak nemusí být celková emise zachycena na běžném analyzátoru spektra. Snímací anténa musí být malá, aby lépe zachytila malé hotspoty. Místa s vysokou a nízkou úrovní se mohou nacházet blízko sebe, asi čtvrtinu vlnové délky intervalů, které jsou na frekvenci 2,4 GHz 12,5/4 cm, tj. mohou být vzdálené 3 cm od sebe.
Mezi lidmi koluje nesprávné tvrzení, že „pokud počítač něco neodesílá a nepřijímá přes WiFi, nejsou emitovány žádné elektromagnetické vlny a žádné nízkoúrovňové, kontrolní ani komunikační přenosy se nedějí“.
To jednoduše není pravda a je to založené na neznalosti nebo úmyslném klamání.
IEEE 802.11 specifikace vyžaduje, aby hlavní přípojný bod – uzel – neustále přenášel burst řídícího signálu každých 625 mikrosekund (burst frekvence 1600 Hz). Když jsou přes síť přenášeny velké soubory, může se přenos rozšířit na 5 timeslotů (a snížit frekvenci burstů na 320 Hz).
Když jsou počítače s WLAN zapnuté v přítomnosti aktivního kontrolního uzlu, synchronizace a přihlašování se k síti vyžaduje pravidelné posílání komunikačních signálů k řídícímu uzlu. Kontrolní uzel vysílá pulzní signál neustále a synchronizuje systém pro nastavení a komunikaci se všemi počítači na síti. Ověření tvrzení se dá lehko ověřit pomocí mikrovlnného monitoru. Opět se stává, že poradci a lidi z branže uvádí mylné údaje a tvrdí, že WLAN jsou povolené jen pro výkon 0,035 W (35 mW). Zařízení třídy I. jsou povolené až do 100 mW a zařízení třídy II. až do 2,5 mW. Je možné, že jednotlivé modely mají toto omezení výkonu, ale přípustná úroveň je téměř třikrát vyšší. Je to podobné, jako u telefonních bezdrátových přístrojů, které jsou také příčinou nepříznivých zdravotních účinků pro některé lidi.
Velký počet citlivých osob náchylných na časté bolesti hlavy, únavu, poruchy chování, problémy koncentrace a ztráty paměti, všeobecných symptomů CNS, jsou dnes obvykle diagnostikováni na psychiatrické problémy. Dobře to dokumentuje kniha Martina Walkera „Skewed“ (ISBN 0-9519646-4-X). Studie Verlock měřila kanceláře s WLAN sítěmi. Průměrná pozadí expozice bez WLAN byly 0,12 V/m, s WLAN se zvýšila hodnota na 1,9 V/m. Tato úroveň už mívá nepříznivé zdravotní účinky, hlavně na elektrosenzitivnější pracovníky kanceláře.
V US Defense Intelligence agentuře zjistíme z mnohých studií následující:
„Histologické vyšetření mozkové kůry potkanů vystavených UHF záření při hodnotě 5 – 15 µW/cm2 byl odhalený vznik sklerózy a vznik vakuoly v některých buňkách.“
„U 37 pracovníků vystavených mikrovlnnému záření 10 µW/cm2 po dobu od dvou do osmi let se objevily symptomy poruch astenických a autonomních cévních a endokrinních systémů a abnormální EEG bylo pozorované u poloviny pacientů.“
Existují i jiné způsoby, jak propojit počítače na internet. Kabely, optické kabely, infračervené komunikační adaptéry, USB adaptéry. Mohou být o něco dražší nebo méně výhodné jako současné podporované bezdrátové sítě WLAN, ale představují náklady na udržení dlouhodobého zdraví lidí, hlavně dětí.
Současný rychlý náběh WiFi – WLAN technologií, hlavně ve školách a veřejných místech, je nemoudrý, zbytečný a nezodpovědný.
WiMAX je velmi odlišný od WiFi v technických vlastnostech. WiFi je koncipovaná jako LAN (místní síť), zatím co WiMAX je navrhnutý jako MAN (metropolitní síť). Největší rozdíl je v dosahu. U WiFi jde o stovky metrů maximálně, kdežto u WiMAX je to teoreticky až 30 km! Skutečnost je u většiny základnových stanic mezi 4 – 10 kilometry. K dosažení tohoto propojení musí být výkon mnohem větší, údajně až 40 W. Také frekvence jsou odlišné, pro WiMAX je to pásmo 2 – 66 GHz, ale zatím se používají vymezené frekvence pod 10 GHz. Frekvence, které byly licencovány pro časté použití, jsou 2,3 GHz, 3,5 GHz, 3,6 GHz, 4,9 GHz, 5,8 GHz. Preferovaná evropská WiMAX frekvence je 3,5 GHz.
WiMAX je tedy vzhledem k intenzitě vyzařování ještě 100x a více škodlivější, než WiFi.
Jak se zbavit WI-FI, když nemám na přenosném počítači zdířku pro internetový kabel?
Pokud používáte netbook, nejspíše jste byli donucení k používání WI-FI z důvodu, že na tomto typu počítače chybí možnost, připojit internet běžným síťovým kabelem.
Existuje snadné a levné řešení! Adaptér, který propojí běžné USB se síťovým kabelem.
Škodlivou WI-FI tak můžete vesele vypnout a využívat internetové připojení do USB.
Např. Kompaktní externí síťová karta AXAGO ADE-XA jednoduchým způsobem přemění USB 2.0 port na Fast Ethernet 10/100Mbit port. Kromě široké kompatibility nabízí i pokročilé funkce včetně IPv4/IPv6 checksum enginu pro snížení zátěže CPU kontrolními součty, crossover detekci a autokorekci nebo podporu různých módů Wake-on-LAN.
Díky jednoduché instalaci tento USB - Ethernet adapter snadno rozšíří Vaše zařízení o síťové připojení, doplní chybějící síťový RJ-45 konektor, přidá další síťovou kartu nebo nahradí původní nefunkční síťové připojení. Podpora všech současných verzí operačních systémů Windows, Mac OS X, Linux i Android jej dovoluje použít pro téměř jakýkoliv stolní počítač, notebook, ultrabook nebo tablet.
Stínící textil
Zbytečnou a škodlivou intenzitu WI-FI routeru lze také eliminovat zastíněním:
Stačí dobře obalit WI-FI router (především antény) stínící látkou:
Toto video (pokud se nezobrazilo zde) je na adrese: >> https://youtu.be/ra4T5MuQptU
Souseda (nebo manžela) někdy těžko přinutíte, aby svoji WIFI vypínal. Možná ale přistoupí na to, že si nechá zabalit svůj WIFI router stínící látkou, kterou mu věnujete (kvuli svému i jeho zdraví)... :)
On bude mít doma signál oslaben ale použitelný, a vám za silnou zdí už nebude poškozovat zdraví ani spánek.
Je to snadné řešení, nemusíte složitě v počítači přenastavovat intenzitu vyzařování routeru (jednodušší to ani neumožňují), a přinese jasnou úlev organismu!
Pokud si zřizujete internet domů, do kanceláří:
Trvejte na poskytovateli, aby Vám dodal vstupní modem ve variantě BEZ WIFI.
Dnes je bohužel tendence poskytovatelů, jako je UPC a jiní, WIFI anténu integrovat již přímo do modemu, aby byl bezdrátový signál WIFI trvale k dispozici - o to ale rozumný člověk nemá zájem a chce si hlavně chránit zdraví. Proto vyžadujte modem bez WIFI.
WIFI router si samozřejmě můžete variabilně připojit svůj, jako další stupeň, který si ovšem zapnete jenom omezeně - když WIFI skutečně potřebujete, a nepoběží trvale.
Jak je skutečně rozložena intenzita WI-FI v místnosti:
Student pomocí barevné LED, reagující na intenzitu WI-FI signálu, nasnímal a znázornil zajímavé rozdíly v intenzitě v místnosti, viz článek.
Máte slabý signál? Posuňte počítač nebo mobil o 20 cm a zjistíte úplně jinou hodnotu. A to je důležité také pro metodiku měření intenzity signálu WI-FI - neměřit staticky na jednom místě, nebo dokonce na stativu, ale sledovat také špičky při pohybu měřidlem na více místech, zejména tam, kde má člověk hlavu při vícehodinovém sezení, práci nebo při spánku.
Snímky barevně zobrazují rozdíly v intenzitách v místnosti:
Video o tom:
Student nafotil WI-FI signály převedené do barev:
Záření, které produkují bezdrátové technologie, nás nyní obklopuje doslova na každém kroku. Je to ale opravdu bezpečné, jak tvrdí výrobci?
Student Luis Hernan se bezdrátovými technologiemi, mezi nimiž je Wi-Fi nejpopulárnější, zabývá již delší dobu. Nyní přišel se zajímavým nápadem. Rozhodl se veřejnosti ukázat, jak by wi-fi záření vypadalo, kdyby bylo viditelné pouhým okem. Nejprve vytvořil program, který umí změřit sílu signálu. Poté program nahrál do mobilu a při focení upravil délku expozice. A vznikly zajímavé snímky, které ukazují, jak nás wi-fi záření obklopuje.
Celý článek (zdroj): zde a další fotky a video: zde
Jak moc vadí WI-FI pronikající od sousedů?
Jedna z výmluv uvedených výše, zní:
Proč bych vypínal svoji WIFI když vidím na displeji 20 silných signálů od sousedů!
Odpověď opřená o měření:
I když vidíme na displeji více signálů od sousedů a téměř plné čárky, nemusíme se hned děsit. Ty čárky především znamenají použitelnost sítě - nakolik je schopna přenášet data. Stejně tak to je se signály mobilního telefonu. Ty čárky hned neznamenají velmi silný výkon. Dnes je technologie tak vychytána, že pro plně kvalitní přenos (plné čárky na displeji) stačí již velice slabý signál výkonově, a tak se nemusíme znepokojovat kvůli sousedovic wifinám. Zásadní je, vypínat doma svůj WIFI router, aspoň na noc, protože jeho signál se naodráží o mnohem větším výkonu snadněji v rámci bytu, kde nepřekonává silnější zdivo. Hlavně nespávat a nepracovat přímo v místnosti, kde je zapnutý WIFI router! Netvořil by se přes noc melatonin a dochází k celé řadě dalších problémů v organismu, viz mnohé další články a studie na tomto webu (abych vše znova nevypisoval sem).
Skutečně WI-FI od sousedů nevadí?
Pokud má soused nový - silnější nebo kombinovaný WI-FI router prakticky hned blízko za vaší zdí, naměříme signál v hodnotách setin voltů na metr, někdy i desetin. Přitom se pro ochranu a prevenci zdraví doporučuje pro malé děti z hlediska opatrnosti, dlouhodobě nepobývat a nespat tam, kde hodnoty překračují 0,1 V/m elektrické pole, čili 30 mikrowattů / m2.
V praxi dlouhodobě vidím, že: ani hodnoty do 0,3 V/m malým dětem snad nepřináší viditelné potíže, pokud samozřejmě k tomu nezjistíme při měření ještě trvalý vliv silné BTS naproti oknům, nebo vyzařování "živé" fáze ze zdi, blízké lampičky, vedení silového kabelu z ulice (projevuje se někdy i do 4.patra ještě), nebo silný vliv GPZ.
Někdy ale také při měření poznám lidi, které trápí, unavují a zatěžují mnohem nižší hodnoty - tito lidé jsou elektrosenzitivní (syndrom EHS) a vadí jim doslova i jedna WI-FI od sousedů - cítí ji jako jehličky na kůži, pálení kůže, pálení očí, zvyšovanou únavu a nervozitu nebo bolesti hlavy a další příznaky a v místě jim bývá i špatně a snaží se najít čistější místo, kde by pracovali a mohli sedávat a spát:
V říjnu 2018 jsem poznal klienta, který potřeboval měření, protože jej sousedovic WI-FI zatěžuje. Klient souhlasil i s tím, že osobně na video vysvětlí situaci:
VIDEO - WIFI od sousedů
Tedy v situaci klienta jsme naměřili spektrálním analyzátorem hodnoty vyzařování sousedovic WI-FI v pásmu 2,4 GHz v úrovni "pouhých" tisícin V/m, čili okolo mínus 50 - 60 dBm, a to je již hodnota, terá mu vadí a pociťuje tento vliv jako příznaky, které se během chvíle objeví na jeho těle. Stejné hodnoty si měří i sám v mobilní aplikaci a ví, že na něj přestanou vlivy citelně působit až od úrovně -70 dBm. Takové čistější místo našel až v garáži a tam si přenesl kamínka a počítač (internet má rozveden přes elektrickou síť), aby měl vůbec kde pracovat a mohl se soustředit bez těch nepříjemných příznaků...
Běžně bych tyto hodnoty označil jako neškodné i pro malé děti, protože zahraniční skupiny vědců a doktorů z hlediska prevence zdraví uvádějí vyhýbat se dlouhodobým expozicím až nad 0,1 V/m pro malé děti a pro dospělého že stačí být opatrný až nad 0,6 V/m. U tohoto klienta, a několika dřívějších, jsem však poznal, že reagují na již mnohem nižší hodnoty vysokofrekvenčních polí (ještě v závislosti na agresivitě charakteru signálu). Většině lidem tak slabé signály nevadí alespoň v tom smyslu, že je vůbec necítí a mohou v místech zatížených dlouhodobě pod řekněme 0,3 V/m běžně spát, pracovat, žít. Otázkou ale zůstává, jak moc skutečně vadí ještě slabější hodnoty těchto signálů našemu organismu, buněčné a nervové soustavě atd., jestliže někteří lidé i tak slabé hodnoty cítí až do té míry, že se jim dělá fyzicky špatně, narůstá únava atd.? Znamená to, že naše buňky a nervový systém jsou i tak slabými signály atakovány, ví o nich, musí na ně reagovat a zatěžuje je to a omezuje jejich správnou funkci.
Ideální tedy samozřejmě je, abychom okolní signály naměřili nejvíce do -70 dBm - maximálně několik tisícin V/m a výkonově do 1 mikrowattu/m2, jak to doporučovala i dřívější "Salzburská dohoda" (Bioinitiative.org).
Každopádně, zůstává tedy pro všechny zásadní pokyn:
WI-FI signál (router) zapínat jen v nutném případě, krátkodobě a ne trvale a především - alespoň na noc na spaní určitě vypínat!!!
Připravovaná WIFI 6
Info v létě 2020:
Wi-Fi 6 and Wi-Fi 6E are the trade names for the latest generation of Wi-Fi, corresponding to the new 802.11ax standard. Wi-Fi 6 will be able to operate in the existing 2.4 and 5 GHz bands and in the new 6 GHz band from 5,925 - 7,125 GHz. When it can operate in the 6 GHz band it will be known as Wi-Fi 6E...
- V uvedeném rozsahu jsem samozřejmě připraven měřit přesně analyzátorem již nyní, ale zatím v tomto novém pásmu nikdo ještě WIFI nemá.
Některé zdroje:
Elektromagnetické aplikace, s.336, eds. Kraus a Fleisch, McGraw-Hill, 5. Ed. 1999, ISBN 0-07116429-4
Ing. Radomír Husárek, Proč škodí mikrovlnky, Eko-konzult 2002
Ing. V.Žert, Ing. A.Sándor, Jsou mobily bezpečné? Fontána 2001
Adey R 1999, Buněčné a molekulární bioefekty mobilních telefonů, 1996-1999,
ods R.Stone & S.Ueno, eds., Oxford University Press 1999, s 845-872
Hyland, Gerard, 2000, Fyzika a biologie mobilních telefonů, Lancet V. 356:1833-6
Verloock L et al 2010, Postup při hodnocení expozice obyvatelstva z WLAN, Phys testbed zdraví 98 (4) :628-38
https://lifestyle.thecable.ng/7-ways-wifi-causing-harm/,
http://www.zive.cz/bleskovky/podivejte-se-jak-opravdu-vypada-wifi-signal/sc-4-a-177187/default.aspx
www.elektrosmog.cz, www.voxo.eu a další internetové zdroje
Prosím, rozešlete tyto informace všem, na kterých Vám záleží.
Další informace
ukázková videa z měření
- Kniha vzkazů
- Reference
- Měření PRO FIRMY - PDF
- For English Language - PDF
- Darujte měření
- Vše o WIFI!
- Jak používat mobil - PDF
- Pozor na zářivky!
- Zkontrolujme formaldehyd
- a těkavé výpary
- Vaše dotazy
- VIDEOrozhovor
- Limity a studie
- MĚŘENÍ VF sumárně
- Ukázky z praxe
- Stínící textil
- Odpojovač okruhu
- Přednášky
- Škodlivé mikrovlny
- Vědecké podklady vlivu EMP
- Měřím s analyzéry
- Ochrana před EM polem
- Hodnoty EMP a legislativa
- Ochranné pásmo VN vedení
- Jejich škodlivost potvrzena!
- Pozor na úsporná světla
- Kvalita vody
- pH vody
- MĚŘENÍ "CO"
- Hořlavé plyny
- Bio-rezonanční pole
- Biorezonance je..
- MĚŘENÍ IONTŮ
- O zónách kolem nás
- Psychosomatické zóny
- Geomagnetická pole
Ke stažení PDF:
-
- Elektrosmog 06/18 (zákl.leták)
- Geopatog.zóny (popis)
- Osvětlení (sv.zdroje)
- WiFi a výmluvy
- Jak používat mobil
- Bezdrát. telefony
- Formaldehyd
- Vyhláška 219/2015 Sb.
- Vyhláška 2010
- Škodlivost VF (rozbor)
- Škodlivost VF (legisl.)
- Těhotenství (vlivy)
- Biorezonance
- Mobilsmog
- Vývoj legislativy
- Zdravotní následky
- Vliv EMP na krev
- O stavební biologii
- Rizika záření a výpočty
- Přehled expoz.zatížení
- Přehled frekvencí a modulací
- Pokyny doktorům
- O přecitlivělosti
- Syndrom nezdr.budov
- Kypr zakázal WiFi
- Vedení VN škodí!
- Přehled 5G
- Příprava 5G
- Italský soud 2017
- Kypr a Vídeň 11/2017 ochrana dětí - prohlášení
- Rakouská komora 2017
- Kypr o EMP 2017
- Formaldehyd rostliny
- Elektrostres a kortizol
- Mikrovlnka
- Doba jedová 7
- I fáze škodí DNA!
- Fotovoltaika
- Ochranná pásma VVN
- Mez.výzva 5G
Některé studie:
-
- WIFI 2018
- Přehled studií
- Více studií
- Další studie
- Vlivy EMP 1968
- Vyjádření vědců
- 35 studií škodlivosti
- Poškození autoimunity
- Mobily a nádory
- Mobily a gliomy
- Mobily a zdraví
- Mobily a žlázy
- EMP přecitlivělost
- BTS a psychika dětí
- BTS a více potíží
- Studie k DNA!
- BTS škodí stromům!
- Neuropsychiatrické účinky
- WIFI a pankreas
-
Anketa
-
BlueBoard.cz
Nové počítadlo od 28.5.2016:
Od 1.září: