Provádím měření INFRAZVUKU
Provádím orientační měření pomocí speciálního přístroje nebo aplikace, která však není aktuálně kalibrována. Pokud mi řeknete, zkontrolujeme v rámci celého měření, jestli se zvuky v nejnižších pásmech vůbec vyskytují.
Pokud mám vzít přímo přístroj na měření INFRAZVUKU, předem mi řekněte, neberu jej pokaždé. Vyhodnotíme předběžně, jestli se v místě infrazvuk nachází a v jaké míře - to je smysl tohoto nezávislého levného měření ode mne, a pak teprve má smysl uvažovat o žalobě a nechat provést odpovídající přesné odborné měření od úřadu Hygieny - certifikovanými a kalibrovanými přístroji (provedou se zprávou a razítkem, ale v cenách mnoha tisíc).
Mnohdy bývá na vině INFRAZVUK...
Postupně přibývá lidí, které trápí jakési hučení těch nejnižších kmitočtů. Nedokáží najít zdroj těchto zvuků, ani velmi nepříjemných pocitů a častých bolestí hlavy. Zkontrolovali, že to není žádný motor, ventilátor v bytě, nic co by mohli prostě jednoduše vypnout. Tento zvuk, nebo pocit „k nevydržení“, mívá určitou pravidelnost a nepřestává často ani po vypnutí všech jističů v domě, protože se přenáší často desítky i stovky metrů od svého zdroje – zpravidla točivého stroje, větší klimatizace s vrtulemi, spínané v určité době…
Lidé mne žádali o pomoc, jestli mohu určit zdroj a původ tohoto „hučení“ nebo nepříjemných pocitů. Já jsem se snažil vše změřit, tedy všechna elektromagnetická umělá vyzařování, i ta, vycházející z podloží jako rozkolísané geomagnetické pole, ale zvýšené hodnoty, ani příčinu jsem nenacházel, protože za to může: INFRAZVUK.
Infrazvuk je mechanické vlnění o nejnižších frekvencích pod hranicí slyšitelnosti člověka (především 1 – 10 Hz). Infrazvuk se dobře šíří především ve vodě („hlas moře“ předpovídající několik hodin před vlnobitím jeho příchod, což vnímají někteří mořští živočichové). A také ve zvodnělém podloží, kterým se dokáže přenášet někdy i stovky metrů od zdroje. Člověk se s infrazvukem běžně setkává v přírodě (bouřky, zemětřesení, silné vichřice), i v průmyslu (spalovací motory, průmyslové stroje, velké klimatizační jednotky s vrtulemi a ventilátory).
Infrazvuk často vzniká i v budovách, jejichž vnější plášť vlnovitého plechového profilu se začne při větším větru chvět právě těmito nejnižšími frekvencemi. Mnohá obchodní centra i jiné budovy s takovým profilovaným opláštěním často způsobují výrazné bolesti hlavy zaměstnancům, kteří si myslí, že za to může stres, větší množství WI-FI signálů, únava, dehydratace, nedostatek tekutin, nízký tlak, málo záporných iontů a vydýchaný vzduch – zvýšené množství CO2. Často se samozřejmě podílí i více těchto vlivů dohromady, ale hlavní příčina bývá skrytá – neslyšitelná – infrazvuk! Jeho zdrojem bývá krom nevhodného opláštění budov také turbulence uvnitř budov.
Lidské ucho již tak hluboké tóny a zvuky - infrazvuk nevnímá. Při frekvencích blízkých frekvenci tlukotu srdce je infrazvuk pro člověka velmi nebezpečný: při těchto specifických frekvencích rezonují tkáně již při relativně slabém akustickém tlaku, a dochází k poškození buněk, především ve svalech a nervovém systému. Odborníci uvádí, že i krátkodobé působení infrazvuku vyvolává u lidí nauseu (choroba nutící dávit) a točení hlavy. Infrazvuk s velmi vysokou amplitudou (a tedy vysokou energií) může i zabíjet, to se ale bavíme o výkonných infrazvukových zbraních. V běžných podmínkách a situacích vznikající infrazvuk jako vedlejší zvukový produkt nebývá zdaleka tak silný a neohrožuje přímo život.
Vliv infrazvuku na lidský organismus
Pokud se člověk ocitne v infrazvukovém poli, jsou pro něj zvlášť nebezpečné ty frekvence, které se shodují s biologickými rytmy -> stavy nevolností, úzkosti, zástava srdce, nepropustnost cév, záchvaty hrůzy, dočasné oslepnutí a při velké intenzitě i smrt. Už při malých intenzitách ale člověk pociťuje nepříjemné vibrace, nevolnost a závratě. Při vysoké intenzitě může člověku infrazvuk způsobit perforaci kochleární membrány nebo infarkt. Ohrožení zdraví vzniká však teprve při trvalé hladině zvukového tlaku nad 130 dB.
Zvuky s frekvencí několika málo kmitů za vteřinu rozechvívají vnitřní orgány a ovlivňují ústrojí středního ucha. To může u některých lidí zpočátku způsobovat euforii, která však brzy přejde do pocitů tísně, strachu, nebo dokonce do nausey, jejíž příznaky jsou totožné s mořskou nemocí.
Měření infrazvuku - profi s náležitostmi pro žalobu
Pokud uvažujete o žalobě a potřebujete odpovídající přesné odborné měření certifikovanými a kalibrovanými přístroji, včetně výstupní zprávy s razítkem úřadu: kontaktujte nejbližší úřad Hygieny. Některé tyto úřady jsou vybaveny i speciálním hlukoměrem se speciálním mikrofonem, který dokáže nejnižší zvuková pásma – infrazvuk – měřit.
Běžné dostupné levné hlukoměry neměří infrazvuk - začínají měřit až od frekvencí 30 Hz a výše, což je již zcela mimo oblast infrazvuku a takové měření nemá vůbec smysl! Tedy pro změření běžného hluku obecně ano, ale nezjistíte tím infrazvuk, protože ten je potřeba měřit v pásmu již okolo 10 Hz a spíše ještě níže, ideálně 2-3 Hz. Infrazvuk se nachází až pod dolní hranicí rozsahu všech běžných hlukoměrů.
PROVÁDÍM: Měření infrazvuku - orientační předběžné bez certifikace
Pokud zvažujete zatím jen předběžné - kontrolní – pouze orientační měření, rád jej pro vás provedu v rámci ostatních měření - řekněte si o to, abych měřící specielní přístroj na infrazvuk také vzal s sebou, protože jinak jej s sebou běžně nevozím!
Můj měřící přístroj o rozsahu 0,05 Hz až 20 Hz:
- Občasný nezdravý infrazvuk v metru při rozjezdu a brždění...
(přidám pak videozáznam)
Hladiny - intenzity infrazvuku:
Žlutá LED - 81,9 dB = počátek zdravotních potíží, podrážděn nervový systém atd.
Červená LED - 94 dB = zvýšená hodnota = záhodno uvažovat o opatřeních!
Od 92 dB začíná být hukot velmi slyšitelný a zvláště v noci nepříjemný.
Přičemž je nutno brát v potaz, že zákonný limit ještě překročen není.
I když..... Limit pro hluk je posuzován v noci již od 30-40 dB (šeptání).
Konkrétně: >> Hygienické limity hluku
Pokud se v noci rozsvěcí na mém přístroji první - zelená LED - již to začíná být důvod, posuzovat tento zvuk (akustický tlak) jako rušivý a škodlivý.
Naším nezávislým měřením zjistíme, jestli některou hladinu v daném místě překračujeme a jestli má smysl začít jednat např. s Národní referenční laboratoří nebo jinými úřady.
Aktuální zákonné limity pro hluk - 2011
Sbírka zákonů č. 272/2011 částka 97
§16 str.3344:
Hygienický limit vibrací o kmitočtu do 0,5 Hz je:
pro dobu expozice nepřekračující 120 min = 120 dB
pro dobu expozice delší než doba 120 min = 114 dB
- obojí pro pracovní místa na samojízdných strojích a v době jejich působení na zaměstnance.
§7 str.3340:
Expoziční limit infrazvuku a nízkofrekvenčního hluku:
v kmitočtech 1 Hz až 16 Hz = 110 dB
v kmitočtech 20 Hz - 40 Hz = 105 dB
Při krátkodobé expozici do 8 minut nesmí překročit:
v kmitočtech 1 Hz až 16 Hz = 137 dB
v kmitočtech 20 Hz - 40 Hz = 132 dB
Více teorie o limitech hluku také: hluk.eps.cz/hluk/limity (ale starší nařízení)
Aktuální nařízení z 2011 - kliknutím na obrázek otevřete celé nařízení:
Měření infrazvuku jen aplikací
- velmi orientační předběžné, provádím kdykoli, bez certifikace
Případně můžeme provést velmi orientační měření také pomocí hodně citlivého mikrofonu a speciální aplikace, tu mám s sebou vždy v telefonu, ale není přesně kalibrována. Orientační měření aplikací můžeme snadno provést nejlépe v domě, kanceláři, na pracovišti, nebo na pozemku v blízkosti podezřelého objektu, nejlépe pokud nebude velký vítr. Potvrdíme si výskyt nejnižších akustických pásem a orientační hodnotu. Toto měření (ani to přístrojem) nebude mít vypovídající hodnotu pro případné právní řešení, ale může být důvodem ke zvážení provedení následného přesného měření některým úřadem. Nicméně jsem byl rád, že se mi z počátku podařilo alespoň zakoupit širokopásmovou aplikaci pro snímání zvuku, která aktivitu v nejnižších pásmech jasně viditelně prozrazuje a snímá s citlivým vzorkováním až 96 kHz a přepočtem zobrazení od 1,5 ms. Zobrazení v bitmapě o rozlišení 5168 pixelů širokém diagramu pak dovoluje vyčíst a jasně pozorovat přítomnost i těch frekvenčně nejnižších zvuků – projevy infrazvuku. A od prosince 2019 jsem pořídil a používám i ten speciální měřící přístroj, kalibrován na detekci hladin akustického tlaku s přepočtem na dB, v rozsahu zvuků 0,05 Hz až 20 Hz. Viz foto výše.
Orientační měření INFRAZVUKU můžeme provést v rámci celkového měření a celkové ceny (bez příplatku), řekněte si o to.
Takovéto hlukogramy - frekvenční diagramy - můžeme při měření uložit a následně Vám je pošlu mailem...
A co ULTRAZVUK?
Jedná se o kmitočty zvuku nad slyšitelný práh, oblast především nad 20 kHz, tedy dvacet tisíc hertzů, kterou většina lidí neslyší, ale buňkám to příjemné není... A navíc, každý dvacátý člověk je na takto vysoké zvuky o 20 dB citlivější.
Často bývají zdrojem tohoto ultra - pískání například reproduktory záchranného systému, který si sám pomocí takto vysokého tónu nepřetržitě kontroluje, že je komunikační/varovný systém reproduktorů činný! To vše je popsáno v článku: idnes.cz
Další možnosti měření...
Vše bývá otázka financí, a tak se snažím mít alespoň takové vybavení, abych mohl vůbec změřit to nejzásadnější. Samozřejmě i v této oblasti zvuků, infrazvuků, bych se rád posunul, ale to je stále ta jedna otázka, financí a preferencí...
Celková nabídka měření: >> Přehled všeho měření - seznam sledovaných jevů
>> Měření analyzátory - konkrétní signály a sledovaná pásma
>> Měření sumárně - suma jako opak analýzy
>> Ochranné pásmo VN vedení
>> Pozor na úsporná světla
>> Pozor na WIFI
>> přehled patogenních vlivů
>> Hodnoty EMP a legislativa
Další informace
ukázková videa z měření
- Kniha vzkazů
- Reference
- Měření PRO FIRMY - PDF
- For English Language - PDF
- Darujte měření
- Vše o WIFI!
- Jak používat mobil - PDF
- Pozor na zářivky!
- Zkontrolujme formaldehyd
- Vaše dotazy
- VIDEOrozhovor
- Limity a studie
- MĚŘENÍ VF sumárně
- Ukázky z praxe
- Stínící textil
- Odpojovač okruhu
- Přednášky
- Škodlivé mikrovlny
- Vědecké podklady vlivu EMP
- Měřím s analyzéry
- Ochrana před EM polem
- Hodnoty EMP a legislativa
- Ochranné pásmo VN vedení
- Jejich škodlivost potvrzena!
- Pozor na úsporná světla
- Kvalita vody
- pH vody
- MĚŘENÍ "CO"
- Hořlavé plyny
- Bio-rezonanční pole
- Biorezonance je..
- MĚŘENÍ IONTŮ
- O zónách kolem nás
- Psychosomatické zóny
- Geomagnetická pole
Ke stažení PDF:
-
- Elektrosmog 06/18 (zákl.leták)
- Geopatog.zóny (popis)
- Osvětlení (sv.zdroje)
- WiFi a výmluvy
- Jak používat mobil
- Bezdrát. telefony
- Formaldehyd
- Vyhláška 219/2015 Sb.
- Vyhláška 2010
- Škodlivost VF (rozbor)
- Škodlivost VF (legisl.)
- Těhotenství (vlivy)
- Biorezonance
- Mobilsmog
- Vývoj legislativy
- Zdravotní následky
- Vliv EMP na krev
- O stavební biologii
- Rizika záření a výpočty
- Přehled expoz.zatížení
- Přehled frekvencí a modulací
- Pokyny doktorům
- O přecitlivělosti
- Syndrom nezdr.budov
- Kypr zakázal WiFi
- Vedení VN škodí!
- Přehled 5G
- Příprava 5G
- Italský soud 2017
- Kypr a Vídeň 11/2017 ochrana dětí - prohlášení
- Rakouská komora 2017
- Kypr o EMP 2017
- Formaldehyd rostliny
- Elektrostres a kortizol
- Mikrovlnka
- Doba jedová 7
- I fáze škodí DNA!
- Fotovoltaika
- Ochranná pásma VVN
- Mez.výzva 5G
Některé studie:
-
- WIFI 2018
- Přehled studií
- Více studií
- Další studie
- Vlivy EMP 1968
- Vyjádření vědců
- 35 studií škodlivosti
- Poškození autoimunity
- Mobily a nádory
- Mobily a gliomy
- Mobily a zdraví
- Mobily a žlázy
- EMP přecitlivělost
- BTS a psychika dětí
- BTS a více potíží
- Studie k DNA!
- BTS škodí stromům!
- Neuropsychiatrické účinky
- WIFI a pankreas
-
Anketa
-
BlueBoard.cz
Nové počítadlo od 28.5.2016:
Od 1.září: